Nowy ambasador marki Tichauer - wywiad z LadyBarber

06.10.2017 r.
Zapraszamy na oficjalne otwarcie męskiego salonu Lady Barber w sobotę (07.10.2017 r.) między 12.00 a 20.00. Środki zebrane podczas otwarcia zostaną przekazane na budowę Hospicjum Świetlikowo!
 
Edyta Weronika Kloss zbudowała unikatową markę, której wizytówką stał się męski salon fryzjerski w Tychach. Doceniona w Europie i z olbrzymim doświadczeniem zbudowanym w angielskich Barber Shopach, gdzie zdobyła swój przydomek, postanowiła związać się z Tychami i z marką Tichauer. Odpowiedzi na pytania dotyczące swojego pomysłu udzieliła mi w trakcie przygotowań do nadchodzącego, sobotniego otwarcia.

Edyta W. Kloss: Dzięki za tak miłe wprowadzenie. Natomiast przeprowadzka do Tychów, wydarzyła się niejako przez przypadek, jednak nie umniejsza on roli jaką to miasto odgrywa w moim życiu. Dom, w którym się znajdujemy i w którym powstał salon, należał do moich pradziadków. Wprowadzili się do niego w 1937 roku i dokładnie osiemdziesiąt lat później udało mi się wskrzesić to miejsce.

Łukasz Gamrot: Dzięki determinacji i pasji podobno wszystko jest możliwe.

E.K.: Pasja to słowo klucz. Dla mnie zawód fryzjera jest czymś więcej niż tylko pracą. Kiedyś mówiono, że fryzjer to jedyna osoba przed którą król ściąga koronę. Przychodząc do mnie musisz ściągnąć choćby czapkę <śmiech>, usiąść na fotelu i mi zaufać. W ten sposób staram się budować to miejsce i markę Lady Barber. Przede wszystkim z pasją i wzajemnym zaufaniem.

Ł.G.: Dlatego też postanowiłaś związać się z Tichauerem?

E.K.: Moim celem jest zbudowanie marki, która kojarzy się ludziom z pozytywnymi emocjami. Chciałam mieć swoją bazę i główną „kwaterę dowodzenia” w miejscu, które mogę nazwać domem rodzinnym. Kiedy podróżujesz po Europie i mieszkasz w wielu miastach, to trudno tylko jedno nazwać domem. Jeżeli myślę o miejscu, z którego pochodzę - o domu rodzinnym, o korzeniach to automatycznie do głowy przychodzą mi tylko Tychy. Tichauer również ma swoje korzenie w miejscu, które darzę olbrzymim sentymentem: w Browarze Obywatelskim, co więcej kojarzy mi się z energią, którą również chcę  przekazywać spotykanym tutaj ludziom.

Ł.G.: Jestem przekonany, że to dobry kierunek. Czuję się tutaj, jak u siebie.

E.K.: Mam nadzieję, że tak już zostanie. Dlatego serdecznie zapraszam już w sobotę (07.10.2017 r.) od godziny 12.00 do 20.00. Nie będę wtedy sama, odwiedzą mnie moi przyjaciele – barberzy, których spotkałam w ciągu ostatnich lat podczas podróży barberskich. W związku z tym, że sama wiem, co to znaczy budowa, całość pieniążków ze strzyżeń tego dnia przeznaczamy na fundację „Wybudujmy Świetlikowo”, czyli hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych w Tychach, które w dalszym ciągu potrzebuje wsparcia! Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzin w tym dniu; będą czynne trzy fotele, na których na zmianę będę strzyc z różnymi barberami. Przede wszystkim zapraszam na świetną zabawę, podczas której możemy jeszcze przekazać dużo dobrej energii innym!

Ł.G: Będę na pewno, a poza mną wszyscy miłośnicy Browaru Obywatelskiego

Z ambasadorem marki Tichauer z Edytą Weroniką Kloss, rozmawiał Łukasz Gamrot.