Korzystaj! Smakuj! Baw się!

26.01.2018 r.
Korzystaj z życia, smakuj rozrywkę, baw się wspólnie z przyjaciółmi – to motto przyświecające wspólnym przedsięwzięciom, jakie chcą przygotować Spodek i Tichauer.

Ponad stuletnia tradycja Tichauera zobowiązuje. W latach międzywojennych produkowano go w ilościach ponad 50 tys. hektolitrów rocznie. Przez pewien czas zapomniany – teraz powrócił dzięki starannie odtworzonej recepturze lagera dolnej fermentacji warzonego w otwartych kadziach.

Wyjątkowa historia niezwykłego piwa wymagała również równie wyjątkowych partnerów. Stąd też decyzja o wspólnym połączeniu sił historycznego brandu z ikoną Śląska, jaką jest Spodek. Tichauer zawsze pojawia się w miejscach, które przyciągają swoją autentycznością i charakterem. Współpraca ze Spodkiem pozwoli stworzyć niepowtarzalne i nietuzinkowe wydarzenia- wyjątkowe jak Tichauer i Spodek.

Powstanie stałe miejsce dla brandu, które w trakcie organizowanych imprez stanie się azylem dla gości oraz artystów, zachowując między nimi otwarty charakter, kreując jednocześnie własne wydarzenia społeczne, kulturalne lub rozrywkowe. Spodek od zawsze był wyrazem modernizmu, który cechuje się prostotą i autentycznością. Taka będzie również sala Tichauera, która w nim powstanie. Utworzona, w miejscu Sali Bingo, Loża Tichauera swoją oryginalnością i poczuciem estetyki będzie przyciągać ludzi ciekawych życia i żądnych nietuzinkowych wydarzeń. W końcu bez pasjonatów nie byłoby samego Tichauera.

Od zawsze ideą Browaru Obywatelskiego było wspólne dążenia do jasno określonego celu. Początkowymi właścicielami tego miejsca byli sami pracownicy browaru. W ten właśnie sposób powstało serce browaru, czyli receptura piwa Tichauer. Jego niezwykły smak ocalił browar podczas II Wojny Światowej, a sam lager stał się cenną wartością dla pochodzących z Bawarii, niemieckich żołnierzy. Tak cenną, iż sprzeciwili się oni rozkazowi wysadzenia tego miejsca. Dzięki ich decyzji przetrwała historyczna receptura, a wraz z nią idea tworzenia wyjątkowego brandu. Dzisiaj Tichauer może być partnerem w przedsięwzięciach największego formatu, których osią napędową jest nieszablonowe spojrzenie na kwestię promocji zarówno Tichauera, jak i Spodka czy MCK.

Elegancja i smak, które wyróżniają Tichauera na tle pozostałych pilsów i lagerów wraz z przywiązaniem do starannie odtworzonej receptury sprawiają, iż piwo to należy do kategorii ekskluzywnych kraftów przeznaczonych dla smakoszy i świadomych odbiorców.

Dziś, gdy oryginalne kraftowe piwa stają się coraz popularniejsze, otwiera się dla tej marki nowa przyszłość. Sam Spodek zdaje się więc najlepszym miejscem i wizytówką dla Tichauera, mając te same cechy co piwny brand – jest ikoną i historią Śląska, a przy tym wciąż ma niepowtarzalny, świeży i nowoczesny charakter.
 
Michał Wiechoczek
Redakcja Browaru Obywatelskiego