Zafascynowani kolejami losu

Browaru Obywatelskiego postanowiliśmy otworzyć go dla zwiedzających. Od kwietnia do października, od godziny 10:00 do 20:00, przez siedem dni w tygodniu zapraszamy na teren browaru.Bez przepustek i biletów oddajemy Wam do dyspozycji turystyczną ścieżkę dydaktyczną, która przybliża historię i opowiada o funkcji poszczególnych budynków, a także prezentuje przemysłowe artefakty – zdjęcia dokumenujące pracę dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych piwowarów, kształty butelek, wzory etykiet Bürgerlieche Brauerei Tichau.
 
UWAGA: ZE WZGLĘDU NA WZNOWIONE PRACE REWITALIZACYJNE OBIEKT JEST NIEDOSTĘPNY DLA ZAWIEDZAJĄCYCH OD LIPCA 2018. - DO ODWOŁANIA.
 
 
 
 
 
 

Od 2013 roku

Jesteśmy jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki, corocznie bierzemy udział w Industriadzie, ale nasza oferta kulturalna jest o wiele szersza. Szczegóły organizowanych przez nas wydarzeń znajdują się w zakładce [wydarzenia]. Zapraszamy również na odpłatne zwiedzanie przygotowane z myślą o grupach zorganizowanych, prowadzone przez profesjonalnego przewodnika - jednego z byłych pracowników dawnego Browaru Obywatelskiego.