"Namacalna inspiracja"

 
Gospodarcza siła w Browarze Obywatelskim jest namacalna. Budujemy na wiedzy i tradycji. Historia jest dla nas inspiracją dla rozwoju i podstawą innowacyjnych zmian. Wiemy, że Ci, którzy nie oglądają się na przodków, nigdy nie będą myśleć o potomnych. Dlatego inwestujemy dla następnych pokoleń, korzystając z dziedzictwa piwowarów.
 

"Rejestr zabytków"

 W 1997 roku zakończyła się w browarze produkcja piwa, a dwa lata później obiekt został zamknięty i przekazano go prywatnemu inwestorowi. W lutym 2003 roku udało się nam go wpisać do Rejestru Zabytków (nr A/80/03) – pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków znalazła się słodowni, warzelnia, maszynownia, fermentownia, leżakownia, myjnia i bednarnia, warsztat mechaniczny, stara rozdzielnia elektryczna, młótownia, budynek dyrekcji, kompleks stajni, garaży i stolarni, portiernia, a nawet studnia głębinowa.

"Restauracja"

 Rewitalizację rozpoczęliśmy od garaży i tokarni. Tutaj znalazła miejsce restauracja Con Amore oraz dwupoziomowa sala Tichauer Industrialna. Przestronna, elegancka przestrzeń idealnie koresponduje z nowoczesnymi daniami. Wnętrza są sympatyczne i urzekają reprezentacyjnym klimatem.

"8848 m2 przestrzeni dla biznesu"

 W 2015 roku IT Loft Park nadał nowe życie browarnianej słodowni. Nowoczesne technologie, transfer know-how oraz projektowanie graficzne i design rozkwitły energią słodu. Dzisiaj nasi najemcy, klienci i partnerzy korzystają z niezwykłej przestrzeni biurowo-konferencyjnej, co-workingowej i usługowej. Dzielimy się idealnymi warunkami dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Biznes prywatny ma do dyspozycji ponad 8848 m2 postindustrialnej przestrzeni.

"Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej"

 Przyszłość spogląda na nas z miejsca, w którym rządziły maszyny parowe i kadzie, a produkcja odbywała się w rytm mechanizmu zegarowego znajdującego się na wieży. To stara warzelnia i leżakownia. Po zrewitalizowaniu obiektów, w dawnym sercu browaru stworzymy Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej Stara Warzelnia, Galerię Gerard oraz Pracownię Sztuki Multimedialnej.

"Dom dla sztuki"

Bezpieczną przystań znajdą w Galerii Gerard unikatowe rzeźby z węgla oraz obrazów sztuki intuicyjnej, amatorskiej oraz naiwnej autorstwa min. Teofila Ociepki, Erwina Sówki, Pawła Wróbla, Leopolda Wróbla, Jana Nowaka, Władysława Lucińskiego i Rudolfa Riedla. Stanie się ona domem dla ponad 280 autorów i ponad 3000 obrazów ze zbiorów Stanisława Gerarda Trefonia.

"Nowe technologie dla dziedzictwa"

Pracownia Sztuk Audiowizualnych, wyposażona w nowoczesny sprzęt, warsztaty VJ/światło/dźwięk, będzie miejscem otwartym i ogólnodostępnym. Nowe technologie posłużą nam w promowaniu kulturalnego palimpsestu, które w Tychach tworzy wielowiekowe dziedzictwo oraz nawarstwiające się treści nowego miasta.