Zafascynowani kolejami losu

Browaru Obywatelskiego postanowiliśmy otworzyć go dla zwiedzających. Od kwietnia do października, od godziny 10:00 do 20:00, przez siedem dni w tygodniu zapraszamy na teren Browaru. Bez przepustek i biletów oddajemy Wam do dyspozycji turystyczną ścieżkę dydaktyczną, która przybliża historię i opowiada o funkcji poszczególnych budynków, a także prezentuje przemysłowe artefakty – zdjęcia dokumenujące pracę dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych piwowarów, kształty butelek, wzory etykiet Bürgerlieche Brauerei Tichau.
 
Aby do nas wejść, nie potrzeba biletów wstępu. Wstęp jest darmowy, jedynie przygotowanie i użyczenie przestrzeni na imprezę lub sesję fotograficzną wymaga wcześniejszych uzgodnień.
Organizujemy także odpłatne zwiedzanie grupowe, prowadzone przez profesjonalnego przewodnika – jednego z byłych pracowników dawnego Browaru Obywatelskiego.
W celu umówienia się na oprowadzanie grupy (do 20 osób, w tym dla grup anglojęzycznych) prosimy o kontakt w godzinach 8.00 – 18.00 pod numerem +48 601 888 622. Koszt usługi przewodnickiej dla grupy zorganizowanej – 100 zł.
 
Na terenie Browaru dysponujemy parkingiem na ok. 300 aut, kierowcom autokarów wskażemy miejsca do parkowania w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, tak aby ich manewry nie kolidowały z codziennym funkcjonowaniem kilkudziesięciu działających tu firm i ich kilkuset pracowników.

W okresie luty 2019 – luty 2020 obiekt Warzelni, który najczęściej odwiedzali turyści w grupach zorganizowanych, jest niedostępny ze względu na trwające prace związane z adaptacją pod potrzeby Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej.
Obiekt ponownie oddany zostanie dla gości od marca 2020 roku.
Za wynikłe trudności wszystkich przepraszamy i zapraszamy w odwiedziny do odrestaurowanego budynku.

Na Szlaku dla każdego

Od 2013 roku jesteśmy jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego - najbardziej interesującej trasie turystyki industrialnej w Polsce.
Szlak Zabytków Techniki jest tematycznym, samochodowym szlakiem turystyczno-kulturowym, łączącym obiekty związane z kulturą dziedzictwa przemysłowym województwa śląskiego. Obiekty znajdujące się na Szlaku związane są z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym. W skład Szlaku Zabytków Techniki wchodzą istniejące muzea i skanseny, zamieszkałe kolonie robotnicze, działające zakłady pracy.
Właścicielami poszczególnych obiektów są samorządy lokalne, osoby prywatne, przedsiębiorstwa prywatne i państwowe.
 
Corocznie bierzemy udział w święcie Szlaku - INDUSTRIADZIE, ale nasza oferta kulturalna jest o wiele szersza.
Szczegóły organizowanych przez nas wydarzeń znajdujdziesz tutaj.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Szlaku, kliknij tu.

Wkrótce nowy rozdział

Po uruchomieniu w 2015 roku IT LOFT Parku (parku naukowo-technologicznego) w dawnej słodowni, wkrótce otworzymy kolejny rozdział w historii Browaru. Od 2020 oddamy dla gości Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej – przebudowaną starą warzelnię na obiekt łączący sztukę nieelitarną (nieprofesjonalną, prymitywną – tu, śląską sztukę samorodną) z multimediami, edukacją artystyczną i kulturalną.

Będzie to nowy element naszej oferty biznesowej, turystycznej i kulturalnej, osadzony w regionalnym i artystycznym kontekście przeszłości, łączącym się z nowymi trendami „sztuki przyszłości”.